DietaZdrowie

Skoryguj dietę by wyjść z depresji

Skoryguj dietę by wyjść z depresji

Kiedy masz zły nastrój, ważne jest również, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednie składniki odżywcze w ciągu dnia. Czasami zła dieta może prowadzić do uczucia depresji lub niepokoju. Istnieją pewne pokarmy, które mogą przynieść ulgę od tych emocji i pomóc przywrócić bardziej zrównoważony umysł.

Powinieneś jeść 3 zdrowe posiłki dziennie, w razie potrzeby w regularnych odstępach czasu. Będziesz potrzebował wysokiej jakości białek, które pomogą Ci zachować dobry nastrój.

Węglowodany są związane z produkcją serotoniny, a brak węglowodanów może powodować wahania nastroju. Oto więcej pomysłów na jedzenie, które mogą pomóc w walce z depresją, a także pozbyć się depresji.

Filety z łososia, makreli i łososia to zawsze świetny wybór na obiad. Kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają zapobiegać niektórym nowotworom, mogą zapobiegać chorobom serca i udarom oraz zapewniają wiele innych ważnych korzyści zdrowotnych.

Dziki łosoś ma więcej omega niż łosoś hodowlany i atlantycki, więc jest to zdrowszy wybór.

Przeciwutleniająca witamina E może pomóc w depresji, a także innych cechach, takich jak niski poziom serotoniny i bezsenność. Chociaż warto pamiętać, że tłuszcze i oleje należy spożywać z umiarem, ponieważ są bogate w kalorie/składniki odżywcze rozpuszczalne w tłuszczach.

Ciemnozielone warzywa są bogate w składniki odżywcze, takie jak magnez i kwas foliowy, który odgrywają kluczową rolę w produkcji serotoniny. Są również doskonałym źródłem witaminy C i błonnika. Ponieważ są świeże, wersje w puszkach mają tendencję do utraty witalności.

Rośliny strączkowe są bogate w kwas foliowy, białko i węglowodany i są ulubionym pokarmem wegetarian i wegan. Mają bardzo mało kalorii, ale dużo smaku, ponieważ są tak bogate w składniki odżywcze.

Ciecierzyca jest doskonałym źródłem błonnika, żelaza i witaminy E. Stanowi także doskonałą alternatywę dla innych przetworzonych przekąsek. Oto jak w ciągu kilku minut zmiksować je na pożywną i pyszną przekąskę: odcedzić, przepłukać i zmiksować z czosnkiem, sokiem z cytryny i olejem.

Dodaj przyprawy według uznania i mieszaj, aż uzyskasz konsystencję dipu.

Dla zbilansowanej diety ważne jest, aby jeść kurczaka i indyka. Oba są dobrym źródłem selenu, a także witamin, takich jak witamina B6 i witamina B12.

Jeśli od jakiegoś czasu zmagasz się z objawami depresji, powinieneś porozmawiać z lekarzem. Dostępnych jest wiele opcji leczenia, w zależności od nasilenia objawów i wieku osoby.

Udostępnij

O autorze